Az Alapítványról
Hírek, információk
Eszmecsere
2007 az Orosz Nyelv Éve
2005 Magyar-Orosz Kulturális Évad
PÁLYÁZATOK
Az alapítvány díjai
Hírek, információk

   
Főoldal > Hírek, információk
Hírek, információk

A honlap szerkesztője: Gyimesi Zsuzsanna


Orosz versek panorámája az Orosz Nyelv Napján
2018-06-07
A "Posztolj egy orosz verset" akció sok izgalmat és örömet hozott a szervezőknek, a Ruszisztikai Központ női szakaszának. Már a jövő évi folytatást tervezgetik!

Mészáros Zsófia írása:

Egész seregnyi embert mozgatott meg a Ruszisztikai Központ gerilla-akciója, sok izgalmat és örömet hozva a szervezőknek és a résztvevőknek is! Az Orosz Nyelv Napján, június 6-án orosz költők versei lepték el Budapest, Nyíregyháza, Pomáz, Csömör, Bicske és Szank utcáit, Facebook- és Instagram-oldalunkat.

Felhívásunkra jelenlegi és volt hallgatók, doktoranduszok, kollégák, az orosz nyelv és kultúra szerelmesei válaszoltak. Mindenki kiválasztotta a neki legkedvesebb verset, kézzel kiírta vagy kinyomtatta, és kitette egy nyilvános helyre. Az eredményről készült fotók #orosznyelvnapja jeligén hódították meg az internetet.

Kultúra-terjesztő akciónk legnépszerűbb költője Szergej Alekszandrovics Jeszenyin lett, akinek két városban, három különböző verse bukkant fel négy helyen is. A Ruszisztikai Központ nyírfa-csemetéje azóta az ő „Nyírfa” című költeményét viseli magán. A legmulatságosabb kép is Jeszenyin egyik verséről készült („Ó, mennyi a macska”), melynek egy példánya mostantól a csömöri Kacérgiliszta utca tábláján lakik.

Természetesen Alekszandr Szergejevics Puskin is az élmezőnyben volt három megjelent versével. Születésnapján az ELTE BTK D épületében álló mellszobrát ajándékoztuk meg egy költeménnyel.

Az akció emlékezetes pillanatairól szólva meg kell még említeni, hogy Marina Ivanovna Cvetajeva „Terem a vers” című műve lehetne a legszebb írásképnek járó különdíj nyertese, míg Fjodor Ivanovics Tyutcsev „Silentium”-járól készült a legjobb fénykép. A leginkább helyhez illő vers „A hegedű vőlegénye” Vlagyimir Vlagyimirovics Majakovszkijtól, amely a pomázi zeneiskolásokat örvendezteti meg mostantól.

A lenti fénykép-montázson és térképen megtekinthetők még Anna Andrejevna Ahmatova, Oszip Emiljevics Mandelstam, Borisz Leonyidovics Paszternak és Arszenyij Alekszandrovics Tarkovszkij költeményei is.

Köszönjük minden közreműködőnek a lelkesedést! A sikeren felbuzdulva már tervezzük a jövő évi folytatást!


Íme az eredmény térképen és képen: 
És még egy a sok jól sikerült fotó közül:

  

<<< Vissza a hírekhez


  

Szervezeti változások az ELTE BTK Történeti Intézetében
2019-09-16

2019 sok újdonságot hozott az ELTE BTK Történeti Intézetének életébe.

Tovább >>>
Hallottál már róla - Kutatók Éjszakája a Ruszisztikán
2019-09-15
Nyilván már hallottatok róla, hogy a Ruszisztikai Központban mindig nagyszerű programok vannak a Kutatók Éjszakáján. Idén a programokat arra a kérdésre fűztük fel, hogy Hallottál már róla? Ha igen, gyere el, ha nem, akkor pedig azért gyere el szeptember 27-én!
Tovább >>>
Metodikai szombat 2019 szeptember
2019-09-14
2019 első őszi, orosztanároknak szóló metodikai szombatjára 2019. szeptember 21-án 13 órától kerül sor a Ruszisztikai Kutatási és Módszertani Központban.
Tovább >>>
Megunhatatlan a Moszkva nem hisz a könnyeknek
2019-09-12

Vlagyimir Menysov Oscar-díjas alkotása jó választás volt a szeptemberi ruszisztikai filmklub évadnyitásához. Mindenkit elvarázsolt a film – akár először, akár másodszor, akár sokadszor látta.

Tovább >>>
Szeptemberi színház - Ványa bácsi
2019-09-07
A Ruszisztikai Központ Színház Odüsszeiája szeptemberben a váci Dunakanyar Színház és a dunaújvárosi Bartól Béla Kamaraszínház koprodukciójában bemutatott Ványa bácsi-ra kalauzolta el az érdeklődőket.
Tovább >>>